CC0402FPNPO9BN270 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 15 441
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 68 970
Datablad
Direkt
Johanson Dielectrics Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
27 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
CC0402FPNPO9BN270
DigiKeys produktnummer
13-CC0402FPNPO9BN270TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402FPNPO9BN270
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CC0402FPNPO9BN270 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)