04025A1R5C4T2A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 21 148
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 6
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
1.5 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
04025A1R5C4T2A
DigiKeys produktnummer
478-04025A1R5C4T2ATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04025A1R5C4T2A
Beskrivning
CAP CER SMD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
04025A1R5C4T2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)