CGJ2B2C0G1H1R5C050BA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CGJ2B2C0G1H1R5C050BA |
Beskrivning | CAP CER 1.5PF 50V C0G 0402 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1.5 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CGJ2B2C0G1H1R5C050BA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tolerans ±0,25pF | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,020" (0,50mm) |