T491D475M035AT
DigiKeys produktnummer
399-8387-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-8387-1-ND - Remsbit (CT)
399-8387-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491D475M035AT
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2917 (metrisk 7343) 1,5Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T491D475M035AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,5Ohm