TAJD475M035RNJ
DigiKeys produktnummer
478-3934-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-3934-1-ND - Remsbit (CT)
478-3934-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAJD475M035RNJ
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2917 (metrisk 7343) 1,5Ohm
EDA-/CAD-modeller
TAJD475M035RNJ Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,5Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
35 V