T499D475K035ATE1K5
DigiKeys produktnummer
399-5078-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-5078-1-ND - Remsbit (CT)
399-5078-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T499D475K035ATE1K5
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2917 (metrisk 7343) 1,5Ohm
EDA-/CAD-modeller
T499D475K035ATE1K5 Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 175°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
D
Tolerans
±10%
Klassificeringar
AEC-Q200
Spänning - märkt
35 V
Egenskaper
Automotive
Typ
Formgjuten
Grad
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,5Ohm
Godkännande
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-55°C-175°C