C1812C475M3RACTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 1 404
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 937
Datablad
I lager: 14 476
Direkt
TDK
KYOCERA AVX
I lager: 325
KYOCERA AVX
I lager: 191
I lager: 350
TDK
Similar
Similar
4.7 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
C1812C475M3RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1812C475M3RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1812C475M3RACTU
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C1812C475M3RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)