C4532X7R1E475K200KM
DigiKeys produktnummer
445-6107-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-6107-1-ND - Remsbit (CT)
445-6107-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4532X7R1E475K200KM
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
EDA-/CAD-modeller
C4532X7R1E475K200KM Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Öppet läge
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,087" (2,20mm)