C4532X7S2A475K230KB
DigiKeys produktnummer
445-13449-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-13449-1-ND - Remsbit (CT)
445-13449-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4532X7S2A475K230KB
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1812
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7S 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4532X7S2A475K230KB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)