C4532X7R1H475K200KB
DigiKeys produktnummer
445-3918-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-3918-1-ND - Remsbit (CT)
445-3918-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4532X7R1H475K200KB
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
EDA-/CAD-modeller
C4532X7R1H475K200KB Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,087" (2,20mm)