C0805C474K3RACAUTO7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 8 068
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 4 980
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
YAGEO
I lager: 849
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
0.47 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
C0805C474K3RACAUTO7210
DigiKeys produktnummer
399-C0805C474K3RACAUTO7210TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C474K3RACAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0805C474K3RACAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)