AC0805KKX7R8BB474
DigiKeys produktnummer
311-3152-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3152-1-ND - Remsbit (CT)
311-3152-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805KKX7R8BB474
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
AC0805KKX7R8BB474 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)