GCG21BR71E474KA01L
DigiKeys produktnummer
490-GCG21BR71E474KA01LTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCG21BR71E474KA01L
Beskrivning
CAP CER
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCG21BR71E474KA01L Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Epoximonterbar
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)