C0805C335K9PACTU | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0805C335K9PACTU |
Beskrivning | CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0805 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 3.3 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0805C335K9PACTU Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Föråldrad | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans ±10% | Tjocklek (max) 0,041" (1,05mm) |