08056D335KAT2A
DigiKeys produktnummer
478-5324-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-5324-1-ND - Remsbit (CT)
478-5324-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08056D335KAT2A
Beskrivning
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
08056D335KAT2A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)