C0805C335K9PACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0805C335K9PACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C335K9PACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C335K9PACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C335K9PACTU
Beskrivning
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
C0805C335K9PACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,041" (1,05mm)