A768KS566M1JLAE031
DigiKeys produktnummer
399-A768KS566M1JLAE031TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-A768KS566M1JLAE031CT-ND - Remsbit (CT)
399-A768KS566M1JLAE031DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A768KS566M1JLAE031
Beskrivning
CAP ALUM POLY 56UF 20% 63V SMD
Detaljerad beskrivning
56 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 31mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A768KS566M1JLAE031 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
90 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.8 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Kapacitans
56 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
31mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C