HZ0603C601R-10
DigiKeys produktnummer
240-2380-2-ND - Remsa och spole (TR)
240-2380-1-ND - Remsbit (CT)
240-2380-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HZ0603C601R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
600 Ohms 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 300mA 450mOhm
EDA-/CAD-modeller
HZ0603C601R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
300mA
DC-resistans (DCR) (max)
450mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Filtertyp
Ström, signalledning
Höjd (max)
0,031" (0,80mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz