GYE1J560MCQ1GS är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Chemi-Con
I lager: 0
Datablad
56 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 40mOhm 4000tim vid 125°C
GYE1J560MCQ1GS
DigiKeys produktnummer
GYE1J560MCQ1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
493-GYE1J560MCQ1GSCT-ND - Remsbit (CT)
493-GYE1J560MCQ1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GYE1J560MCQ1GS
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Nichicon
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Egenskaper
Höga vibrationer
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ låg frekvens
255 mA @ 120 Hz
Typ
Hybrid
Rippelström @ hög frekvens
1.7 A @ 100 kHz
Kapacitans
56 µF
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
63 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm
Monteringstyp
Ytmontering
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C