APD0809101M050R
DigiKeys produktnummer
478-APD0809101M050RTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-APD0809101M050RCT-ND - Remsbit (CT)
478-APD0809101M050RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APD0809101M050R
Beskrivning
CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 54mOhm 2000tim vid 105°C
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Tillverkare
KYOCERA AVX
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
75 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.5 A @ 100 kHz
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
54mOhm