GYF1H101MCW1GS är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
100 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 30mOhm 4000tim vid 125°C
GYF1H101MCW1GS
DigiKeys produktnummer
GYF1H101MCW1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
493-GYF1H101MCW1GSCT-ND - Remsbit (CT)
493-GYF1H101MCW1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GYF1H101MCW1GS
Beskrivning
CAP ALUMHYB 100UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Nichicon
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
255 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.7 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C