QSCP251Q120J1GV001T är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Johanson Technology Inc.
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Johanson Technology Inc.
I lager: 68 000
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
Direkt
KEMET
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KEMET
Murata Electronics
12 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCP251Q120J1GV001T
DigiKeys produktnummer
712-QSCP251Q120J1GV001TTR-ND - Remsa och spole (TR)
712-QSCP251Q120J1GV001TCT-ND - Remsbit (CT)
712-QSCP251Q120J1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSCP251Q120J1GV001T
Beskrivning
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
QSCP251Q120J1GV001T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,062" x B 0,032" (1,57 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,89mm)