600S120JW250XT4K
DigiKeys produktnummer
478-600S120JW250XT4KTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-600S120JW250XT4KCT-ND - Remsbit (CT)
478-600S120JW250XT4KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
600S120JW250XT4K
Beskrivning
CAP CER 12PF 250V NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
600S120JW250XT4K Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,89mm)