GQM1875C2E120GB12D
DigiKeys produktnummer
490-8120-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-8120-1-ND - Remsbit (CT)
490-8120-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GQM1875C2E120GB12D
Beskrivning
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 pF ±2% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GQM1875C2E120GB12D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)