CBR06C120JAGAC
DigiKeys produktnummer
399-6184-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-6184-1-ND - Remsbit (CT)
399-6184-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CBR06C120JAGAC
Beskrivning
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
12 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CBR06C120JAGAC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)