FX8C-100S-SV5(92)
DigiKeys produktnummer
H121945TR-ND - Remsa och spole (TR)
H121945CT-ND - Remsbit (CT)
H121945DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-100S-SV5(92)
Beskrivning
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX8C-100S-SV5(92) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
10mm, 11mm, 12mm, 14mm, 16mm
Höjd över kort
0,352" (8,95mm)
Stigning
0,024" (0,60mm)