FX8C-100P-SV6(71)
DigiKeys produktnummer
FX8C-100P-SV6(71)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-100P-SV6(71)
Beskrivning
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX8C-100P-SV6(71) Modeller
Förpackning
Tråg
Sammankopplade stackhöjder
11mm, 16mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,427" (10,85mm)
Stigning
0,024" (0,60mm)