FX8C-100S-SV(71)
DigiKeys produktnummer
H126139-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-100S-SV(71)
Beskrivning
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX8C-100S-SV(71) Modeller
Förpackning
Tråg
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm, 9mm, 11mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,156" (3,96mm)
Stigning
0,024" (0,60mm)