FX8C-100S-SV(92)
DigiKeys produktnummer
26-FX8C-100S-SV(92)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX8C-100S-SV(92)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX8C-100S-SV(92)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-100S-SV(92)
Beskrivning
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX8C-100S-SV(92) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm, 9mm, 11mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,156" (3,96mm)
Antal positioner
100
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)