FX8C-100S-SV5(91)
FX8C-100S-SV5(91)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX8C-100S-SV5(91)
DigiKeys produktnummer
H11538-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-100S-SV5(91)
Beskrivning
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX8C-100S-SV5(91) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
10mm, 11mm, 12mm, 14mm, 16mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,352" (8,95mm)
Antal positioner
100
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)