Bilden för FX6-100S-0.8SV(93) är inte tillgänglig
FX6-100S-0.8SV(93)
DigiKeys produktnummer
FX6-100S-0.8SV(93)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-100S-0.8SV(93)
Beskrivning
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6-100S-0.8SV(93) Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,157" (4,00mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)