Bilden för FX6-100P-0.8SV2(93) är inte tillgänglig
FX6-100P-0.8SV2(93)
DigiKeys produktnummer
FX6-100P-0.8SV2(93)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-100P-0.8SV2(93)
Beskrivning
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6-100P-0.8SV2(93) Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 9mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,275" (6,99mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)