FX23-80S-0.5SH
FX23-80S-0.5SH
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX23-80S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
H125031-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23-80S-0.5SH
Beskrivning
CONN RCPT 80POS R/A SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
84 (80 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering, högervinklad Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX23-80S-0.5SH Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,287" (7,30mm)
Antal positioner
84 (80 + 4 ström)
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)