FX23-120S-0.5SH
FX23-120S-0.5SH
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX23-120S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
H125036-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX23-120S-0.5SH
Beskrivning
CONN RCPT 120POS R/A SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
124 (120 + 4 ström) Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering, högervinklad Guld
EDA-/CAD-modeller
FX23-120S-0.5SH Modeller
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,287" (7,30mm)
Antal positioner
124 (120 + 4 ström)
Basproduktens nummer
Stigning
0,020" (0,50mm)