FX20-40P-0.5SV20(10) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 169
Datablad
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX20-40P-0.5SV20(10)
DigiKeys produktnummer
FX20-40P-0.5SV20(10)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-40P-0.5SV20(10)
Beskrivning
CONN HDR 40POS SMD 0.5MM
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX20-40P-0.5SV20(10) Modeller
Kategori
Stigning
0,020" (0,50mm)
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 30mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,717" (18,21mm)