FX20-40S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
H122394-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-40S-0.5SH
Beskrivning
CONN RCPT 40POS R/A SMD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FX20-40S-0.5SH Modeller
Kategori
Stigning
0,020" (0,50mm)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Höjd över kort
0,281" (7,15mm)