FX20-40S-0.5SV10
DigiKeys produktnummer
H122379-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-40S-0.5SV10
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
FX20-40S-0.5SV10 Modeller
Kategori
Stigning
0,020" (0,50mm)
Sammankopplade stackhöjder
25mm, 30mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,720" (18,30mm)