FX20-40S-0.5SV
FX20-40S-0.5SV
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX20-40S-0.5SV
DigiKeys produktnummer
H122374-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX20-40S-0.5SV
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX20-40S-0.5SV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 20mm
Antal positioner
40
Höjd över kort
0,327" (8,30mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)