FX18-40S-0.8SV15
FX18-40S-0.8SV15
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX18-40S-0.8SV15
DigiKeys produktnummer
H12007-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-40S-0.8SV15
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-40S-0.8SV15 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 25mm
Höjd över kort
0,450" (11,43mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)