FX18-40P-0.8SH
FX18-40P-0.8SH
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX18-40P-0.8SH(11)
DigiKeys produktnummer
26-FX18-40P-0.8SH(11)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX18-40P-0.8SH(11)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX18-40P-0.8SH(11)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-40P-0.8SH(11)
Beskrivning
CONN HDR 40POS R/A SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering, högervinklad Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX18-40P-0.8SH(11) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,374" (9,50mm)
Antal positioner
40
Basproduktens nummer
Stigning
0,031" (0,80mm)