FX18-40S-0.8SV20
DigiKeys produktnummer
H12008-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-40S-0.8SV20
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-40S-0.8SV20 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 30mm
Höjd över kort
0,648" (16,46mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)