FX18-40P-0.8SV
FX18-40P-0.8SV
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX18-40P-0.8SV
DigiKeys produktnummer
H11869-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-40P-0.8SV
Beskrivning
CONN HDR 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-40P-0.8SV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Tråg
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
15mm, 20mm
Höjd över kort
0,341" (8,65mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)