FX18-40S-0.8SV10
FX18-40S-0.8SV10
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX18-40S-0.8SV10
DigiKeys produktnummer
H125013-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX18-40S-0.8SV10
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX18-40S-0.8SV10 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Monteringstyp
Ytmontering
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
10mm, 20mm
Höjd över kort
0,264" (6,70mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)