DF50A-10P-1H(51)
DigiKeys produktnummer
H12055TR-ND - Remsa och spole (TR)
H12055CT-ND - Remsbit (CT)
H12055DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF50A-10P-1H(51)
Beskrivning
CONN HEADER SMD R/A 10POS 1MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 10 positioner 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF50A-10P-1H(51) Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Isoleringshöjd
0,239" (6,07mm)
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
2,00µin (0,051µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Honblad
Isoleringsmaterial
Polyester
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
100V