DF50A-10S-1C
DigiKeys produktnummer
H12057-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF50A-10S-1C
Beskrivning
CONN SOCKET HSG 10POS 1.00MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF50A-10S-1C Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,039" (1,00mm)