DF50-20DP-1V(51)
DigiKeys produktnummer
H12047TR-ND - Remsa och spole (TR)
H12047CT-ND - Remsbit (CT)
H12047DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF50-20DP-1V(51)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 1MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF50-20DP-1V(51) Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,278" (7,06mm)
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Serie
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
2,00µin (0,051µm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Mässing
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyester
Kontakttyp
Honblad
Egenskaper
Mjuklodsretention
Delning - hopkoppling
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal positioner
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal rader
2
Isolering, färg
Svart
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
1A
Stil
Spänningsvärde
100V
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
7,35mm