DF3A-15P-2DSA
DigiKeys produktnummer
HR2023-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF3A-15P-2DSA
Beskrivning
CONN HEADER VERT 15POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 15 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
DF3A-15P-2DSA Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,122" (3,10mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,299" (7,60mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,197" (5,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A
Terminering
Tryckmontering, lödning
Sammankopplade stackhöjder
5mm