DF3-15S-2DSA(55)
DigiKeys produktnummer
HR2057-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF3-15S-2DSA(55)
Beskrivning
CONN RCPT 15POS 0.079 GOLD PCB
Detaljerad beskrivning
15 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Genomgående hål Guld
EDA-/CAD-modeller
DF3-15S-2DSA(55) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Tillv.
Isolering, färg
Svart
Serie
Isoleringshöjd
0,232" (5,90mm)
Förpackning
Rör
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Stil
Kort till kort eller kabel
Sammankopplade stackhöjder
6,6mm, 7,5mm
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
3A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
30VAC