DF3A-15P-2DS
DigiKeys produktnummer
H3906-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF3A-15P-2DS
Beskrivning
CONN HEADER R/A 15POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 15 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
DF3A-15P-2DS Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,122" (3,10mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,197" (5,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
3A