DF3-15P-2DSA(01)
DigiKeys produktnummer
H3934-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF3-15P-2DSA(01)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 15POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 15 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
DF3-15P-2DSA(01) Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,122" (3,10mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Förpackning
Påse
Övergripande kontaktlängd
0,299" (7,60mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,197" (5,00mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A